تبلیغات
سبزوار - دهیاری روستای برگو - مطالب آذر 1394
با شعار نمی‌توان از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد
تاریخ : شنبه 21 آذر 1394
نویسنده : مد یر
گزارش تصویری برف چند روز گذشته در برگو
از زمان بارش برف تا تهیه تصاویر 4 روز گذشته بازم میزان برف باقی مانده قابل توجه است

 


روستای برگو اذر ماه 1394

.  -  .

برچسب‌ها: برف در روستا , برف پاییزی , روستای برگو , گزارش تصویری , سبزوار ,
تاریخ : چهارشنبه 18 آذر 1394
نویسنده : مد یر
این کلام از حضرت رسول (صلی‏الله علیه‏وآله) مشهور است که فرمود: لا صدقه و ذورحم محتاج(75).
کسی که خویشاوند نیازمند دارد، صدقه به دیگری برای او روا نیست.
حضرت علی (علیه السلام) در یک جا خویشاوندان و اقوام را توصیه می‏کند با هم ارتباط و پیوند داشته باشند و به هم برسند و به یکدیگر بذل و بخشش کنند


....   در گوشی با شما   .... 
کشاورزان برگو امسال با توجه به سرمازدگی و خشکسالی درامدشان میانگین دو میلیون تومان می باشد .
البته در بعضی خانوارها در برگو این میزان درامد اگر باور تان بشود زیر یک میلیون نیز بوده
اگر خوش بینانه دو میلیون تومان را برایشان در نظر بگیریم و بر 12 ماه سال تقسیم کنیم میشود رقمی حدود 170 هزار تومان
بله
170 هزار تومان میانگین درامد ماهیانه امسال کشاورزان روستا بوده است
در همین خصوص و همچون سال گذشته و با همت شما
دهیاری برگو بار دیگر قصد دارد با کمک همولایتی ها ان دسته از اهالی را که واقعا مستحق کمک هستند شناسایی و با بسته حمایتی سبد کالاو یا کمک هزینه نقدی یاری نماید
کمی دور و اطراف خودمون را خوب بنگریم افرادی هستند که به نان شبشان محتاجند
مرحله قبل با کمک های خیران توانستیم بین 24 خانواده مستضعف بسته حمایتی تقسیم نماییم
با ارزوی موفقیت برای تمامی دوستان و همولایتی های محترم.  -  .

برچسب‌ها: نیازمند واقعی , کمک به افراد نیازمند , دهیاری برگو , کسی که خویشاوند نیازمند دارد , صدقه به دیگری برای او روا نیست. ,
تاریخ : سه شنبه 17 آذر 1394
نویسنده : مد یر

اموزشگاه شش کلاسه اریان با حضور مسولین افتتاح شد .
این اموزشگاه  با  تلاشها و خدمات ارزنده اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی با همراهی و همدلی خیر محترم مدرسه ساز جناب آقای دکتر علیرضا قاسمی آریان به ثمر نشست.
در این مراسم که در محل روستای اریان از توابع بخش روداب سبزوار برگزار شده بود معاون  فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار  با اشاره به خدمات دولت در دوسال اخیر گفت: تنگناههای موجود در اعتبارات دولتی نیاز خیرین در بخش های مختلف را ضروری كرده است .

دكتر مرتضی شاد ادامه داد:  هرچند در بخش آموزشی نیاز ویژه همكاری خیرین وجود دارد ولی در بخش های دیگر خدماتی نیز خیرین می توانند دولت و مردم را یاری رسانند.

وی با تقدیر از دكتر علیرضا قاسمی آریان در احداث این آموزشگاه اظهار كرد:  آنچه مسلم است این موضوع باقیات الصالحات خوبی برای وی خواهد بود.

در ادامه این مراسم دكتر علیرضا قاسمی آریان نیز در سخنانی اظهار كرد : برگزاری چنین برنامه ای برای افتتاح این آوزشگاه را دور از ذهن خود می دانست .

وی با تقدیر از حضور مسئولان در افتتاح این آموزشگاه آمادگی خود را  برای دیگر خدمات خیری اعلام كرد.


معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز گفت: خیران مدرسه ساز بستر مناسبی برای رسیدن به دانایی را فراهم می کنند.
مرتضی بینش اظهار کرد: انسان بالقوه دانا و توانا است و این دانایی و توانایی در بستر مناسب امکانات از جمله مدرسه و آموزشگاه به مرحله ظهور می رسد.
وی با اشاره به خدمات خیران در بخش مدرسه سازی افزود: خیران یک بنای ساده نساخته اند بلکه بنای عظیم انسان سازی در جامعه را فراهم کرده اند.

این آموزشگاه در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع و در بنایی به وسعت ۳۲۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال كه ۸۰۰ میلیون ریال آن كمك خیری و مابقی از سوی اداره كل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان اختصاص یافته بود ساخته شده است .


برپایی نمایشگاهی از تولیدات و مواد غذایی روستای آریان توسط دهیاری روستا و مدیریت محترم  مجتمع آموزشی شهید باکری آریان از دیگر برنامه های جانبی این افتتاح بوده است
.  -  .

برچسب‌ها: اموزشگاه اریان , خیر مدرسه ساز , سبزوار , روستا , سازمان نوسازی مدارس ,
تاریخ : دوشنبه 16 آذر 1394
نویسنده : مد یر

بسمه تعالی

دانشجو  یعنی تحرک، تحرکی در راستای سربلندی سرزمین عاشقان و شهدا، تحرکی که سر مقصد آن عزت، شرافت، بالندگی، نشاط و دستاوردهای علمی میهن عزیزمان ایران است.

16 آذر بنام دانشجویانی ثبت شد که سینه خود را در برابر استکبار جهانی  سپر کردند و تا آخرین قطره خون خود پای استقلال کشور شان ایستادگی کردند و با شهادت خود به جهانیان فهماندند؛ ایرانیان از هر قشری در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان همچون سروی استوار ایستاده اند و برای استقلال کشور حاضر به نثار جان خود نیز هستند.

16 آذر بعنوان نقطه عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت ایران است و یادآور رسالت و نقش دانشجویان عزیز در نهضت اصیل دانشجویی و طلایه داری این قشر فهیم جامعه در مبارزه با جهل و نادانی و ترویج عدالت خواهی ، آزادی و آزادگی  است.

اینجانب با درود فرستادن بر روان پاک دانشجویان و استادانی که جان خود را در راه استقلال، آزادی و سربلندی ایران عزیز فدا کردند، فرا رسیدن شانزدهم آذر، روز دانشجو  یعنی روز خودباوری و تبلور اندیشه جوانان پاک سیرت ایران اسلامی را به همه دانشجویان و اساتید کشور عزیرمان ایران بویژه دانشجویان و اساتید شهر و روستاهای بخش روداب تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
علی ترشیزی 16 اذرماه 94

.  -  .

تاریخ : یکشنبه 15 آذر 1394
نویسنده : مد یر
از اخبار و رویدادهای بخش روداب در سایتهای مختلف تا چه میزان اطلاع پیدا می کنید ؟.  -  .

تاریخ : یکشنبه 15 آذر 1394
نویسنده : مد یر
چندی قبل با پیگیری نمایندگان محترم مجلس - فرماندار  محترم شهرستان سبزوار و بخشدار زحمتکش روداب و از همه مهمتر همکاری ریاست و معاونت اداره راه سبزوار حدود 1500 متر از جاده روستای بهارستان اسفالت شد که خوشحالی مردم منطقه را در پی داشته است .
عملیات روکش اسفالت در محور قدیم کاشمر نیز دیگر خدمت دولت به مردم این خطه بوده است که هنوز کار ان به پایان نرسیده است .
.پس از بازدید صورت گرفته مسولین از مسیر جاده خاکی محور روستاهای برگو - بلوچخانه و گرمک - فاصله بعد از روستای سریش اقدامات تغییر مسیر و راهسازی در چند نقطه حادثه خیز این محور بزودی اغاز خواهد شد .
درخواست های دهیاران و پیگیری های بخشدار محترم روداب باعث شد تا مسولین اداره راه و نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در منطقه حاضر شوند و پس از کار کارشناسی و بازدید های مرحله ای  نتیجه ان شد که در قسمت هایی مسیر جاده تغییر کند .
بدون شک دعای خیر مردم محروم این روستاها بدرقه راه مسولین خواهد بود.  -  .

برچسب‌ها: اداره راه شهرستان سبزوار , فرماندار محترم شهرستان سبزوار , نماینده محترم مجلس سبزوار , بخشدار محترم روداب , دهستان خواشد روداب ,
تاریخ : یکشنبه 15 آذر 1394
نویسنده : مد یر
بنیاد خیریه نواوران سلامت از روز شنبه 23 ابان ماه 94 خدمات رایگان خود را در قالب دو اکیپ دندان پزشکی و چشم پزشکی در بخش روداب سبزوار اغاز نموده است و تا نیمه های بهمن ماه به بیماران روستایی خدمات درمانی و دارویی ارائه می دهد .

طی این مدت بر اساس شناسایی های قبلی صورت گرفته شده به حدود 5000 بیمار نیازمند بیماریهای چشمی و حدود 2000 بیمار نیازمند در حوزه دهان و دندان خدمات دندانپزشکی ارایه میشود .
از روستای برگو نیز تعداد 23 نفر جهت استفاده از خدمات چشم پزشکی و تعداد 4 نفر جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی به این مرکز مراجعه داشته اند که از خدمات این مرکز رضایت داشته اند .
جا دارد از زحمات تمام مسولینی که در خصوص اجرای این طرح زحماتی کشیده اند تقدیر و تشکر بعمل اوریم
.  -  .

آخرین مطالب
   
داغ کن - کلوب دات کام