با شعار نمی‌توان از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد
تاریخ : شنبه 4 مهر 1394
نویسنده : مد یر

در خصوص حواشی مسئله ی حج ، باید خیلی دقت كرد و با بصیرت به موضوع نگریست ؛

گردهمایی عظیم حج، و اعلام اتحاد و یکپارچگی همه مسلمانان از مذاهب مختلف، از برکات حج است. امروز میلیاردها دلار و صدها طرح ، توسط دشمن خرج و اجرا میشود ، فقط برای اینكه اولاً حضور شیعیان در مناسک حج را كمرنگ كرده ، و ثانیاً كلاً مسلمانان موضوع حج را بدست فراموشی بسپارند ؛ و از طرفی سعودی‌ها، به امر امریکا و انگلیس، آرزو دارند که ایرانی‌ها هیچ گاه قدم به کشورهای مسلمان نشین نگذارند. رژیمی که برای نوکری امریکا حاضر است قیمت نفت را از بیش از صد دلار به کمتر از 45 دلار کاهش دهد و هزینه جنگ در بحرین و یمن را متقبل گردد و زنان و کودکان بی‌گناه مسلمان را به خاک و خون بکشد ...، نگران کسر این میزان درآمد از زائران ایرانی نیز نمی‌باشد.
در حج خونین، بیش از چهارصد ایرانی را در همان شهر امن الهی کشتند که اکثرشان از بانوان پیر و جوان بودند، تا ایرانی‌ها دیگر آن طرف‌ها پیدای‌شان نشود، چرا که صدها میلیارد دلار هزینه‌های ضد تبلیغ آنها را به هدر می‌دهند. موج بیداری اسلامی، با خوش‌بینی و امید به ایرانیان و تأسی به این ملت، برای امریکا، انگلیس، اسرائیل، حکام سعودی و ما بقی این شیوخ تن پرور و نوکر مآب، بیش از هزاران هزار میلیارد دلار خسارت دارد.
شما ببینید سفارشات مقام معظم رهبری در این سالها ، خطاب به حجاج و تفاسیر ایشان از ابعاد مختلف حج چه ها بوده ؟
یكی از اصلی ترین اهداف حج ، ترویج عقاید حقه ی شیعه است ؛ البته این را هم میدانیم كه حقیقتاً این موضوع مغفول واقع شده ، و این سفر ، به یك سفر و عمل صرفاً شخصی ، مبدل گردیده ؛ در حقیقت ما بجای تضعیف حج ، باید بدنبال اصلاح آن باشیم ؛ و سعی كنیم معیارهای الهی و توصیه های دینی و اهداف اسلامی از این سفر را پر رنگ نماییم ؛ تا روز به روز از اثرات عظیم و عمیق این حكم الهی ، بیشتر بهره مند شویم .
نكته ی دیگر در خصوص حرفهای عوامانه و بعضاً خائنانه ای است كه عده ای جاهل یا خائن ، در خصوص جایگزینی حج با كمک به فقرا و ... میزنند ؛ باید هوشیار بود ؛ همان خدایی كه امر به پرداخت صدقه ی واجبه (خمس) و صدقه ی مستحبه كرده ، همان خدا حدود و احكام حج را نیز بیان نموده ؛ بله ، یک وقتی راجع به حج عمره (مستحبی) ، یا راجع به حج دوم و سوم و دهم و بیستم یک نفر صحبت میكنیم ، اینجا موضوع چیز دیگری است؛ و باید تأمل بیشتری کرد و حتی الامکان بجای هزینه در زیارات مستحبی و تکراری، آن را صرف کمک به نیازمندان ، ازدواج جوانان و... کرد. این مسئله همواره مورد تاکید امام خمینی، رهبر انقلاب و سایر مراجع بوده و است.
اما زیر سوال بردن و تضعیف اصل مسئله ی حج ، به بهانه های خوشرنگ و لعاب ، هیچ پایه و مبنای اسلامی ای ندارد ؛ اگر كسی مسلمان است ، دینش همه چیز را به وضوح برایش شرح داده و روشن نموده ؛ اگر هم مسلمان نیست ، لطفا حرف بی ربط نزند ... البته خطابم به مغرضین است كه آگاهانه بدنبال تحریف حدود الهی هستند ...
و البته كه تحریم حج ، تنها باعث از دست دادن این فرصت عظیم ، و ایجاد یك فضای مناسب برای فعالیت دشمن میشود ؛ و خیلی ها حاضر هستند چند برابر درآمد عربستان از حجاج شیعه را به آل سعود بپردازند ، فقط به شرطی كه پای شیعیان از حج كوتاه شود ..
البته که نمیشود دست روی دست گذاشت و مطمئنا نباید در برابر خطاها و رفتارهای دولت سعودی سکوت کرد و مطالبه ی امنیت زائران بیت الله الحرام، وظیفه ماست و از مسئولین مربوطه نیز خواستار رسیدگی هرچه سریعتر هستیم..  -  .

برچسب‌ها: حواشی مسائل حج , ال سعود ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین مطالب
   
داغ کن - کلوب دات کام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات