با شعار نمی‌توان از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد
تاریخ : شنبه 7 شهریور 1394
نویسنده : مد یر

جمعه 6 شهریور ماه 94
دهستان خواشد بخش روداب میزبان مسولین بود .
مسولینی که نیمی از انها برای اولین بار بود که گام به این منطقه نهاده بودند .
از حدود ساعت 11 میهمانان شروع به امدن کردند و میهمان ویژه این مراسم با دو سه ساعتی تاخیر ساعت 14 به محل اجتماع رسید .
جلسه با قرائت قران توسط حسین حسنی برگویی ،نفر اول قرائت شهرستان سبزوار  اغاز شد و در ادامه شورای خوشمردان ضمن عرض خوش امدگویی به میهمانان و حضار ورود انان را مایه خیر و برکت برای منطقه دانست .
در ادامه مشکلات منطقه توسط دهیار برگو به نمایندگی از سایر شوراها و دهیاران روستاها قرائت گردید دهیاربرگو گفت در سالهای گذشته هیچ خدمات شایسته ای به بخش روداب نشده که شاید دلیل اصلی ان ورود نمایندگان از منطقه جوین و سبزوار به مجلس بوده  ولی در این دوره نیم نگاهی به نیمی از بخش روداب شده است ان هم به اطراف شهر روداب و روستاهای عشایری که ان هم همت مدیر کل عشایر استان و مسول عشایر سبزوار دلیل اصلی ان بوده است و این روستاهای بخش خواشد و علی الخصوص روستاهای خوشمردان – گرزگ – گرمک – برگو و بلوچخانه در مدت سه سال گذشته هیچ خدماتی از دولت ندیده اند و نقاط فراموش شده هستند دهیار برگو مشکلات نبود اب شرب در چند روستای منطقه – خرابی بیش از حد اسفالت محور قدیم کاشمر – مشکلات نبود اورژانس درمنطقه و خاکی بودن جاده اکثر روستاها و همچنین مشکل دخالت های بیجای بنیاد مسکن در امور روستاها–  مشکلات در حوزه منابع طبیعی و مخابرات و همچنین مشکلات حوزه کشاورزی را مطرح نمودند  .
بخشدار روداب دیگر سخنران این مراسم با حضور در جایگاه ضمن خیر مقدم به کلیه حضار و مسولین فرمودند روداب حاصل توسعه نامتوازن شهرستان سبزوار بوده و بخش روداب عقب ماندگی معنا داری نسبت به دیگر نقاط سبزوار داشته با این وسعت امروزه مشکلات فراوانی نیز  دارد از خدماتی که دولت به منطقه روداب و شهر روداب انجام داده نکاتی را ایراد نمودند و از زحمات بی وقفه مهندس سبحانی فر در راستای خدمات رسانی به روداب بویژه جاده روداب تقدیر و تشکر نمودند.

مهندس سبحانی فر نیز در ابتدای ورود به جایگاه گفت جا دارد عرض تبریک داشته باشیم ولادت امام رضا (ع) ولی نعمت ما خراسانی ها ، هفته دولت و دهه کرامت را .
سبحانی فر فرمودند بنده خوشحالم که در هر جایی و جلسه ای که وارد میشوم مردم تشکر میکنند و این بیانگر تلاش و کار فراوان بنده بوده است .
از ابتدا نگاه اول اولویت توسعه مناطق محروم بوده تا توازن برقرار شود و اعتقاد دارم که توازن برقرار نشده است.
وی به جمعیت حاضر رو کرد گلایه خود را گفت و گفت همه مسولین همه مشکلات را به گردن نمانده نیندازید و بخشی از ان به گردن شماست.
در ادامه مهندس سبحانی فر از حاضرین خواست در انتخابات مختلف قابلیت ها را در نظر بگیرید فردی را انتخاب کنید که دلش به حال شما بسوزد و براساس توانمندی و پیگیری مشکلات شورا ،دهیار و ... را انتخاب نمایند . مسولی انتخاب کنید که اگر درد رافهمید بتواند دارو را نیز تامین کند .
وی اشاره ای به مشکلات اقتصادی دولت داشت و خاطر نشان کرد خود روستاییان متوجه این موضع هستند که در سه سال قبل از این دوره 4 میلیون بشکه نفت در روز صادر میشد و قیمت هر بشکه در حدود 120 دلار بود و اکنون از دویا سه  سال گذشته بر اثر تحریم و دشمنی استکبار جهانی صادرات به 1 میلیون بشکه در روز کاهش یافته و قیمت ان نیز به زیر 50 دلار رسیده است و ان هم پولش به کشور بر نمی گرددو درامد دولت به بیش از یک چهارم کاهش یافته است.
پول فراوان در گذشته بود و توقعات شما هم بود و الان هم هست و  بی درامدی و کم درامدی دولت هم هست .
وی گفت : امروز به قاطع میتوان گفت روداب در حوزه خدمات گاز رسانی از میانگین استانی جلوتر است نزدیک به 70% جمعیت روداب از نعمت گاز برخوردار هستند . تا سال 91 حدود 38 روستا گاز داشته اند و امروز به بیش از 92 روستای سبزوار گاز رسیده است.و امسال 80 روستای دیگردر حوزه انتخابی بنده  گاز رسانی خواهند شد .هفته گذشته عملیات گاز رسانی به  24 روستا در خوشاب اغاز شده و فردا شنبه 15 روستا در ششتمد شروع خواهد شد و تا پایان سال تمام روستاهای فوق دارای گاز خواهند بود.
وی در خصوص روکش اسفالت جاده قدیم کاشمر نیز اظهار داشتند 4 ماه قبل بازدیدی از این محور داشته ام و همانجا احساس کردم که اسفالت این منطقه از جاده خاکی هم بدتر است و امروزعملیات رگلاژ این قسمت انجام شده و قطعا تا پایان سال روکش اسفالت از حارث اباد تا درقدم انجام و اتمام خواهد شد.
محور های دیگر نیز در دست تعمیر داریم که جاده البلاغ روکش اسفالت انجام میشود .بهسازی محور سبزوار به جوین شروع شده از رادیو شنیده گلایه مردم را در خصوص جاده سبزوار به نیشابور نیزکه اتوبوس ها عذاب میکشیدند تعمیرات در  دست انجام است محور اجنورد به ملوند نیز در حال حاضر عملیات اسفالت شروع شده است.خود معاون وزیر راه میگوید  تمام کارگاههای راهسازی راه در حوزه شما مشغول به کار هستند.
بنده سه بار معاون وزیر راه را به سبزوار اورده ام و در هر مرحله اقداماتی انجام شده است.ای کاش در اون زمان (احتمالا دوره های قبل) داد شما به جایی میرسید  فردی دلسوز انتخاب میکردین  .
وی برگشت کارخانه فرومنگنز به بخش روداب را از دیگر خدمات به این منطقه دانست و افزود قرار بود این کارخانه به تربت برود که با پیگیری های متعدد به روداب برگشت .کارخانه روداب نیز در استانه تعطیلی بود که با هزینه ای سنگین و انتقال گاز به این قسمت در حال حاضر حدود 400 نفر در این قسمت مشغول کار هستند .
هدف اصلی ما بازگشایی این محور به فلات مرکزی ایران است تا تردد در این مسیر بیشتر گردد.
مهندس سبحانی فر در خصوص درخواست اب شرب روستاهای منطقه فرمود بنده تاکنون در هیچ جایی وعده ای نداده ام ولی امروز در اینجا و به این مردم قول میدهم که در سال اینده تمامی روستاهای منطقه از نعمت اب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند بود این شعار انتخاباتی نیست و نشاید بگین شعار داد برای بحث انتخابات.
 و 4 تا 5 ماه طول خواهد کشید تا اعتبار ان را جذب کنیم .و در همین راستا بزودی معاون وزیر نیرو را جهت جذب اعتبارات  برای دومین بار به منطقه خواهیم اورد .
مسیر جاده های خاکی را هم پیگیری کرده و انجام خواهم داد
وی در خصوص مشکلات تلفن ثابت و همراه در منطقه اذعان داشتد که مخابرات تا سال 88 دولتی بوده و اکنون به بخش خصوصی واگذار شده در کل کشور به روستاها توجهی نمیشد ومخابرات نبود درامد را بهانه کرد و حاضر شد کل دستگاهها را واگذار نماید و تلاش کردیم در سال گذشته اعتباری دادیم و  در دست بخش خصوصی باشد و دولت خدمات انجام بدهد و همین علت متاسفانه خدمات خوبی ارایه نمیشود .و امروز  از محل اعتبارات 300 میلیارد تومان خدمات رسانی مخابرات انجام خواهد شد .از روستاهای بزرگ شروع شده و بزودی مشکل تلفن ثابت رفع خواهد شد .مشکل تلفن همراه هم  مهندس نکومنش مدیریت مخابرلت شهرستان سبزوارکه در جلسه حضور دارد  از او  میخواهیم  با تغییر الایش ، انتن دهی منطقه را تقویت کند و یک دستگاه در ارتفاعات منطقه جهت تقویت انتن موبایل بزودی نصب خواهد شد .

در بحث اورژانس مسیر بردسکن اورزانس نداشته – سلطان اباد تا قوچان اورژانس نداشته – مسیر جاده کوه فیروز کوه تا جغتای پایگاه اورژانس نداشته طول 120 کیلومتر و امروز بیش از پنج پایگاه  اورژانس مصوب شده که یکی منطقه جاده قدیم کاشمر قسمت درقدم میباشد که پایگاههای اورژانس در جاهای دیگر با کمک های مردمی و دولت در حال ساخت هست .بزودی پایگاه اورژانس در این منطقه نیز احداث خواهد شد .
وی افزود پس از دو سال پیگیریهای بنده نتیجه داده و خدمات رسانی  اورژانس هوایی با هلکوپتری که قرارداد ان بسته شده در منطقه اتفاق خواهد افتاد و در همین زمینه به تمام روستاها از این راه خدمات لازمه انجام خواهد شد .

در بحث بنیاد مسکن منابع طبیعی بنیاد حق ندارد زمین را به قیمت خارج از منطقه به فروش برساند و مبلغ 70 درصد سهم روستا باید در کل روستا هزینه شود نه در طرح توسعه اگر غیر این باشد ما برخورد خواهیم نمود .
اعتبارات خوبی در خصوص انتقال اب و لوله در سیستم کشاورزی اختصاص داده ایم
در خصوص کمک به قسمت کشاورزی و اب ، حدود 1000 میلیارد تومان به این بخش کمک اختصاص یافته است.
که هم برای ابیاری و هم برای لوله گذاری در نظر گرفته شده است .
وی در ادامه فرمود مشکل منطقه با جاده شما با گاز رسانی و ... حل نمیشود و  مشکل انجاست که کشاورز ما درامد ندارد  اگر مشکل درامد کشاورز را حل کنیم همه چیز خود به خود درست میشود  لذا تلاش ما بر این است .
وی افزود :  در اواخر سال گذشته در مجلس گفتیم یک جوون کشاورز ما در روستا نباید تفاوتی با یک معلم داشته باشد و پیگیر بیمه و بازنشستگی کشاورزان بودیم و  دولت سهم کارفرما تقریبا سه چهارم را به کشاورزان دارای شناسنامه می دهد و یک چهارم  را خود کشاورز بدهد در گذشته به اراضی5 هکتار به بالا تسهیلات داده میشد و به کشاورز خرد تسهیلات تعلق نمیگرفت و امروز مقرر شده تا سقف 30 میلیون تومان به کشاورز خرد تهسلات بدهیم و در راستای ضمانت وام هم اسناد کشاورزان و روستاییان بعنوان وثیقه خودش قبول کنند و اگر بانک ها قبول نکنند ما برخورد خواهیم کرد .و شما باید بدنبال حقوقتان باشید .
منابع طبیعی اکثر کشاورزان ما رو اذیت کرده و قانونی تصویب شده که اراضی که بیست سال است که کشاورزی انجام شده  طی بازدید کارگروهی متشکل از جهاد کشاورزی شهرستان و استان و دادگستری و دو نفر کارشناسان خبره اراضی که کاغذ محلی دارند درخواست بدهند به این کارگروه تا بتوانند اراضی را  ازاد کنند و در اختیار کشاورزان قرار بگیرد که اکنون در جغتای کارگروه مستقر شده و ظرف یکماه اینده در این نقاط نیز کارگروه خواهد امد .
در خصوص سوال دهیار برگودر خصوص  تسهیلات مقاوم سازی مسکن شرایط ضمانت خیلی سخت است و روستایی نمیتواند از  این امکانات استفاده کند و دولت بجای این که شتر دزد را بگیرد دنبال تخم مرغ دزد است .
فرمود درسته، ولی  حدود 80 هزار میلیارد تومان از تسهیلات وام ها برنگشته است البته باید در خصوص روستاییان ضمانت را کمی اسانتر ببینند
وی در ادامه در خصوص مشکلات موسسه مالی و اعتباری میزان اشاره کردند و گفت 1350 میلیارد تومان را به 17 نفر داده اند و برگشت نشده .
در خصوص ضمانت  در بخش کشاورزی که سند زمین را بابت ضمانت میگیرند در راستای کسب درامد به روستایی داده میشود تا کشاورزی و کار ان رونق داده شود و بتواند پول را برگرداند .و ما در تلاشیم شما روستاییان در روستا بتوانید زندگی خوشی داشته باشید
در خصوص تلویزون هم پیگیر هیستیم که مشکل ان حل شود دو در همین خصوص دو هفته گذشته به استان سفری داشته ایم.
در انتها بابت تاخیر در جلسه هم فرمودند بدلیل حضور معاون وزیر بهداشت در راستای بازدید از چند طرح و افتتاح چند پروژه از همگان پوزش خواستند.
این جلسه پس از صرف نهار در ساعت 16:20 ختم شد.
.  -  .

برچسب‌ها: سبحانی فر , بخش روداب , بنیاد مسکن , اداره راه , مخابرات , اورژانس هوایی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سبزواری پنجشنبه 19 شهریور 1394 02:39 ب.ظ
پول نفت را با گذشته مقایسه میکنند.
پس چی شد بلدم بلدم روحانی
یک کلمه حرف احمدی نزاد قیمت نفت رو می برد بالا ولی برعکس روحانی با قبول ذلت وفقط امید واهی مردم رو سرکار گذاشته.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین مطالب
   
داغ کن - کلوب دات کام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic